Strona główna Dom i wnętrze Jak zmieniały się sposoby ogrzewania domu

Jak zmieniały się sposoby ogrzewania domu

230
0
PODZIEL SIĘ

Budynki wybudowane jeszcze w XX wieku często są dużo mniej ekonomiczne w użytkowaniu niż te powstałe w obecnym wieku. Powodem tego może być niedostateczna wiedza z zakresu energetyki oraz problem z dostępem do niezbędnych materiałów budowlanych. Obecnie jednak tendencja jest odwrotna. Na rynku działa wiele firm zajmujących się określaniem tego, jak wiele energii elektrycznej potrzeba do ogrzania danej nieruchomości. Jedną z takich firm jest Unicon – przedsiębiorstwo świadczące usługi z zakresu badań termowizyjnych, tworzenia świadectw energetycznych oraz przeprowadzania specjalistycznych audytów.

Posiadanie świadectwa energetycznego – jakie może przynieść korzyści?

Dla każdego domownika, osoby regularnie płacącej rachunki kwestia ich wysokości nie jest obojętna. Dzięki wykonaniu kompleksowej charakterystyki energetycznej budynku możliwe będzie zaoszczędzenie konkretnej ilości energii elektrycznej niezbędnej do odpowiedniego ogrzewania budynku oraz korzystania z urządzeń do działania których potrzebna jest energia. Takie działanie może pozwolić na zaoszczędzenie dodatkowych środków pieniężnych. Co więcej, stworzenie takiej charakterystyki energetycznej budynku jest wymagane przez polskie prawo i jego brak może wiązać się z prawnymi konsekwencjami.

Kogo zobowiązuje przepis dotyczący obowiązku posiadania świadectwa energetycznego?

Obowiązek posiadania charakterystyki energetycznej budynku obejmuje każdy budynek (wyjątkami są zabytki, nieruchomości przez nikogo nie zamieszkane oraz te przeznaczone do celów gospodarczych). Na stronie www.unicon-termo.pl umieszczone są dokładne informacje na temat szczegółowej specyfikacji dokumentu jakim jest świadectwo energetyczne.