Strona główna Pozostałe Zdobienie słodkich wypieków

Zdobienie słodkich wypieków

393
0
PODZIEL SIĘ

Świat pędzi coraz szybciej na przód i nie zatrzymuje się ani na chwilę. Technologia stale się rozwija, a na modowych wybiegach pojawiają się coraz to nowsze trendy. Zmienia się styl życia ludzi. Nie omija to kwestii związanych z jedzeniem – moda na zdrowe odżywianie, kolorowe, świeże produkty itd. Nie ma się więc co dziwić, że również rynek cukierniczy przechodzi obecnie duże przeobrażenia. Możemy już zapomnieć o tradycyjnych tortach z bitą śmietaną i wiśniami oraz o ciastach oblanych lukrem lub czekoladową polewą. Ich miejsce zastąpiły bajecznie ozdobione wypieki. Na szczęście, aby wykonać je samodzielne w domu wystarczy kilka niezbędnych narzędzi, fantazyjnych dekoracji i dobry pomysł.

Dekoracje cukiernicze

Dzięki dekoracjom cukierniczym możliwe jest tworzenie tortów i ciast odpowiednich na każdą okazję. Przykładowo barwniki spożywcze pozwalają zmieniać kolory wypieków, kremów, lukrów i mas cukrowych. W dobrych sklepach cukierniczych znaleźć można gotowe cukrowe figurki i stroiki na każdą okazję – urodziny, wesele, chrzciny, I Komunia, Wielkanoc, Boże Narodzenie, a także czekoladowe tabliczki z obrazkami i różnego rodzaju posypki i konfetti – waflowe, cukrowe, czekoladowe lub bezowe. Ciekawą ozdobą są również marcepanowe wstążki, kolorowe tasiemki, cukrowe kwiaty i perły z czekolady. Doskonałym pomysłem są też całe zestawy na torty, np. boisko z piłką i figurkami zawodników.

Podstawowe narzędzia

Chcąc tworzyć naprawdę precyzyjne ozdoby, a tym samym zachwycać najbliższych swoimi wypiekami warto zaopatrzyć się w kilka akcesoriów. Zestaw noży, łopatek, przyrządów do modelowania i wykańczania drobnych elementów to nieoceniona pomoc w cukierniczej kuchni. Podobnie jak worki cukiernicze wraz z zestawem końcówek, wałek do masy cukrowej, silikonowa mata do kształtowania koronek oraz wycinarki różnych kształtów.

Zobaczcie jakie dekoracje cukiernicze oferuje dla was sklep Savpol