Strona główna Dom i wnętrze Wyciskarka wolnoobrotowa do soków z warzyw i owoców

Wyciskarka wolnoobrotowa do soków z warzyw i owoców

201
0
PODZIEL SIĘ

Wyciskarki wolnoobrotowe to jedne z najnowocześniejszych urządzeń do przygotowywania warzywno-owocowych koktajli. Stanowią oczywiście odpowiedź na lansowaną od kilku lat przez media, celebrytów i blogerów modę na bycie fit, czyli zdrowy tryb życia, dobrze zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną. Ponadto są jednak doskonałym rozwiązaniem dla osób, którym wciąż z jakichś powodów brakuje cennych witamin i minerałów, a przy tym nie potrafią zrezygnować z wysoko przetworzonej żywności. Oczywiście w pierwszej chwili możemy zadać sobie pytanie o to, czy najzwyklejszy blender kielichowy lub sokowirówka nie wystarczają. Kiedy zaczniemy czytać na temat wyciskarek wolnoobrotowych, z pewnością szybko dojdziemy wniosku, że nic nie jest w stanie ich zastąpić. A zatem, nie ma na co czekać, sprawdźmy dlaczego warto odwiedzić sklep Sferis.pl i zainwestować w taki sprzęt.

Wyciskarka wolnoobrotowa – bezkonkurencyjna maszyna do przygotowywania świeżych soków

Bezsprzecznie wyciskarka jest najlepszych urządzeniem do samodzielnego przygotowywania soków ze świeżych warzyw i owoców. Decyduje o tym fakt, że zamiast siekać produkty, tłoczy sok z ich przestrzeni międzykomórkowych. Wobec tego, wszystkie pożyteczne składniki, takie jak chociażby żelazo nie utleniają się, tak jak ma to miejsce w przypadku sokowirówek, a dodatkowo są łatwiej przyswajane przez organizm. Warto o tym pomyśleć w sytuacji, gdy początkowo zaskoczą nas dość wysokie ceny wyciskarek. Przecież zdrowie nie ma ceny.

Analiza ceny wyciskarek obrotowych

Cena porządnych wolnoobrotowych wyciskarek do soków dostępnych na www.sferis.pl waha się w granicach kilkuset złotych (700-800). Biorąc pod uwagę to, że w sklepach spożywczych możemy kupić tzw. soki jednodniowe (naturalne, nierozcieńczone, pozbawione konserwantów) o pojemności 250 ml, w cenie około 4-5 złotych, okazuje się, że zakup maszyny jest bardziej opłacalny. Proste obliczenia, z uwzględnieniem kosztów ponoszonych na kupno owoców, warzyw i ziół pokazują bowiem, że już po około 200 wyciśniętych sokach, zwróci się nam koszt wyciskarki wolnoobrotowej. Inwestycja będzie jeszcze bardziej opłacalna, jeśli świeży napój będziemy przygotowywać codziennie dla całej rodziny.