Strona główna Uncategorized Co warto wiedzieć o depilacji laserowej

Co warto wiedzieć o depilacji laserowej

258
0
PODZIEL SIĘ

Po pierwsze, to rodzaj depilacji, który z dnia na dzień cieszy się coraz większą popularnością. Kiedyś traktowany jako nieznany wymysł kosmetologów, dziś postrzegany jako jednej z najlepszych sposobów pozbycia się niechcianego owłosienia z różnych miejsc ciała. Po drugie, zabieg ten lubiany jest głównie ze względu na komfort i wygodę przy jego wykonywaniu. Jednak największą popularność daje mu fakt, iż gwarantuje spektakularny efekt, ponieważ w rezultacie pozwala na trwałe usunięcie wszystkich włosków!

Na czym polega depilacja laserowa?

Podczas zabiegu lekarz przesuwa tuż nad skórą głowice lasera. Wykorzystywana jest wiązka światła, która przenikając do głębi włosa niszczy jego macierz, tzn. część, która odpowiada za wzrost. Dzieje się tak, ponieważ światło jest przechwytywane przez pigment mieszków włosowych, a energia cieplna spala cebulkę i włos przestaje rosnąć. Ponieważ światło lasera trafia we włosy wybiórczo, pozwala na uniknięcie niebezpieczeństwa związanego z uszkodzeniem delikatnej skóry. Jest to niezwykle cenna zaleta w przypadku stosowania depilacji w miejscach wrażliwych, takich jak wąsik czy bikini.

Dla kogo szczególnie polecana?

Depilacja laserowa Śląsk – Skinline dostępna jest dla osób o każdym odcieniu skóry i włosów. Najlepsze efekty widoczne są jednak u osób o jasnej karnacji, które posiadają mocne i ciemne owłosienie. Im większy jest bowiem kontrast pomiędzy ciemnym włosem, a jasną skórą tym skuteczniejszy jest zabieg depilacji. Jedna aplikacja światła lasera może usunąć kilkadziesiąt włosków na niespełna centymetrowej powierzchni skóry. Zabieg powtarzany jest w odstępach kilku miesięcy, ponieważ laser nie działa na włosy w fazie spoczynku, a jedynie w czasie ich wzrostu. Dla efektu końcowego warto jednak uzbroić się w cierpliwość.