Strona główna Biznes Jak usprawnić pracę w firmie? Nowoczesne rozwiązania!

Jak usprawnić pracę w firmie? Nowoczesne rozwiązania!

296
0
PODZIEL SIĘ

Współcześnie działanie większości firm opiera się na sieci internetowej i szybkiej komunikacji z klientami, kontrahentami czy z pracownikami. Bez telefonu, smartfona czy tabletu nie moglibyśmy pracować poza biurem. Obecnie mamy wiele możliwości urozmaicenia działań podejmowanych w pracy każdego dnia. Które z nich warto wykorzystać u siebie w firmie?

Nowoczesne aplikacje na telefony i platformy dedykowane dla firm

Jednym z najchętniej wykorzystywanych rozwiązań w średnich i dużych firmach są platformy tworzone na zamówienie. Ich działanie to przede wszystkim usprawnianie komunikacji oraz lepsza analiza dostarczanych danych. Platformy tworzone są na podstawie indywidualnych potrzeb – zanim programiści i informatycy wezmą się do pracy muszą dokładnie poznać środowisko pracy, jego zagadnienia, codzienne problemy i oczekiwania przyszłych użytkowników platformy. Po stworzeniu bazy system jest powoli wdrażany – zajmują się tym zarówno pracownicy klienta, jak i specjalnie wybrani testerzy. Na tym etapie możliwe jest stałe ulepszanie oferowanego rozwiązania. Klienci, po otrzymaniu finalnego produktu, mogą liczyć na pomoc i serwis w razie jakichkolwiek problemów.
Aplikacje to kolejne udogodnienie dla przedsiębiorców i właścicieli firm. Dzięki nim możliwy jest dostęp do baz danych bez konieczności spoglądania w komputer. Aplikacje pozwolą też na lepszy poziom komunikacji pomiędzy pracownikami.

A może praca w chmurze?

Chmury obliczeniowe stanowią ciekawe uzupełnienie codziennej pracy – pozwalają nie tylko na przeniesienie kopii całego systemu na dysk zewnętrzny, ale i na korzystanie z oprogramowania udostępnionego przez operatorów. Usługa ta pozwala na korzystanie z oprogramowania abonamentowo, bez konieczności kupowania drogich licencji.

Zobacz ofertę nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla firm od http://sidgroup.pl