Strona główna Pozostałe Trawy ozdobne – oryginalny pomysł na ogród

Trawy ozdobne – oryginalny pomysł na ogród

387
0
PODZIEL SIĘ

Już niedługo wiosna i znów będzie można cieszyć się promieniami słońca w zaciszu własnego ogrodu. Pijąc kawę na tarasie będziemy mogli podziwiać budzące się po zimie rośliny. Jednocześnie do dobry moment na to, by zastanowić się co można posadzić w swoim ogrodzie, by wyglądał pięknie i oryginalnie jednocześnie. Gardenowo poleca trawy ozdobne….

Dlaczego trawy?

Trawy ozdobne doskonale sprawdzą się w każdej przestrzeni. Są grupą roślin tak zróżnicowaną pod względem kolorystyki, tempa wzrostu oraz wysokości, że znajdą swoje miejsce zarówno w ogromnych ogrodach, jak i tych małych ogródkach przydomowych. Posadzone przy zbiorniku wodnym podkreślą jego naturalność, a z krzewami i bylinami upiększą niejeden zakątek ogrodu. Wystarczy zapewnić im niewielką pielęgnację, a będą ozdobą przez cały rok.

Jakie gatunki wybrać?

Jeśli marzą nam się wysokie trawy to należy zwrócić uwagę na różne odmiany miskantów. Wyłaniają się z ziemi wiosną, a już pod koniec lata osiągają nawet 2 metry wysokości. Jesienią z kolei zachwycają swoimi białymi, kremowymi lub brązowymi pióropuszami. Gatunki różnią się między sobą m. in. liśćmi: Gracillimus posiada pasek wzdłuż osi, natomiast Zebrinus poprzecznie kremowo-żółte paskowania. Na uwagę zasługuje również sięgająca 2,5 metra trawa pampasowa, a jej głównym atutem są kwiaty w postaci puszystej wiechy. Jeśli jednak pragniemy, by nasze trawy były niższe, to doskonałym wyborem będzie rozpelnica japońska. Osiąga metr wysokości i posiada puszyste kwiatostany na łukowato wygiętych łodygach. W miejscach zacienionych sprawdzi się hakonechloa dorastająca do 50 cm, z którą doskonale kontrastować będzie 60 centymetrowa turzyca o brązowawych lub rdzawych wąskich liściach. Jak można zauważyć, gatunków traw ozdobnych jest tak wiele, że każdy wybierze coś dla siebie. Wystarczy odwiedzić stronę https://www.gardenowo.pl i zamówić wymarzone rośliny do swojego ogrodu.