Strona główna Dom i wnętrze Sztućce – jakie do czego?

Sztućce – jakie do czego?

381
0
PODZIEL SIĘ

Na co dzień podczas posiłków z najbliższymi czy też spotkań z przyjaciółmi nie musimy za bardzo przejmować się tym, jak jeść. Ważne, aby przy stole zachowywać się kulturalnie i umiejętnie posługiwać się podstawowymi sztućcami – łyżką, nożem i widelcem. Natomiast w przypadku uroczystej kolacji lub bankietu możemy już mieć taki dylemat. Jako, że przed nami imprezy z okazji świętowania nadejścia Nowego Roku, warto sprawdzić, jak radzić sobie z większą ilością sztućców. Warto zapamiętać chociaż kilka najważniejszych zasad, by uniknąć nerwowego rozglądania się wokół i podglądania co robią inni.

Niecodzienne sztućce

Ilość form i kształtów sztućców naprawdę może nas zszokować. Jednak nie ma co się za bardzo przejmować, wystarczy pamiętać, że poszczególne elementy zawsze są ułożone po kolei, tzn. tak, jak serwowane są poszczególne dania. Aby się nie pomylić powinniśmy jednak umieć je rozróżniać. W tym celu pomocna będzie strona www.hefra.pl, na której możemy zauważyć, że widelec do ryb ma krótsze ząbki i jest nieco szerszy od standardowego, zaś nóż jest tępy, bardziej wypukły, ze ściętą końcówką. Widelec do makaronu ma tylko trzy ząbki. Nóż do steków jest krótszy i posiada ostrzejsze ząbki. Z kolei widelec do zakąsek i ślimaków ma tylko dwa ząbki.

Sztućce, w które warto wyposażyć swoją kuchnię

Z okazji przeróżnych okazji, niejednokrotnie również Sylwestra zapraszamy znajomych do swojego domu. Z tego względu warto mieć kilka dodatkowych elementów poza standardowym zestawem obiadowym. W sklepie Hefra znajdziemy niezwykle przydatne łyżeczki do deserów z długimi trzonkami, które doskonale sprawdzają się w przypadku słodkości podawanych w pucharkach. Poza tym, konieczne wydają się widelczyki do ciasta, które są zdecydowanie wygodniejsze niż łyżeczki.