Strona główna Biznes Strona responsywna to już standard

Strona responsywna to już standard

537
0
PODZIEL SIĘ

Założenie strony internetowej wiąże się z ciągłym podejmowaniem decyzji. Kiedy zlecimy firmie zaprojektowanie i wdrążenie strony internetowej, bloga czy forum na pewno spotkamy się z pojęciem strona mobilna i responsywna. Nie ma nic w tym dziwnego, że większość osób nie miała styczności z tymi pojęciami. W języku programistów nazwa: strona responsywna pojawia się każdego dnia. Czym jest i jak działa, przedstawimy poniżej.

Co to jest strona responsywna

Nikogo już nie dziwi fakt, że z internetu korzysta się każdego dnia nie tylko przy użyciu komputerów czy laptopów, ale przede wszystkim tabletów i smartfonów. Internet odwiedzany jest przez jedną osobę kilka, a nawet kilkadziesiąt razy dziennie np. podczas podróży samochodem, tramwajem, pociągiem oraz w domu, szkole, szpitalu, sklepie czy na ławce w parku. Każdy użytkownik, niezależnie od używanego sprzętu, chce w wygodny sposób przeglądać strony internetowe. Tak samo każdy właściciel strony, chce, aby jego witryna była czytelna na wszelkiego rodzaju urządzeniach mobilnych, które mają dostęp do internetu. Taką własność ma strona responsywna. Jest to rodzaj strony, który dostosowuje się do rozdzielczości ekranu. Wygląd strony będzie inny podczas przeglądania jej na laptopie, tablecie czy smartfonie, ale nie będzie się zmieniał jej adres URL. Z technicznego punktu jest to ta sama strona, której zmienia się tylko wygląd, a nie adres.

Zalety strony responsywnej

Strona responsywna ma wiele zalet. Podczas zlecania projektu strony warto rozważyć jej budowę w systemie RWD. Być może realizacja będzie trochę dłużej trwać i będzie droższa, mimo wszystko warto. Strona responsywna jest uniwersalna, bardzo dobrze wyświetla się na każdym urządzeniu, dzięki czemu można zyskać i zatrzymać u siebie internautów, którzy do przeglądania internetu używają tabletu lub telefon komórkowy. Dużą zaletą takiej stronki jest fakt, że ma jeden adres URL, a nie dwa. Trzeba także pamiętać, że Google wspiera strony responsywne, co przekłada się na lepszą widoczność w wyszukiwarce.