Strona główna Dom i wnętrze Jakie rolety wybrać do mieszkania?

Jakie rolety wybrać do mieszkania?

129
0
PODZIEL SIĘ

 

Jednym z elementów dekoracyjnych w naszych mieszkaniach są okna. Sięgając do przeszłości i przyglądając się panującym wówczas trendom łatwo zauważyć, że przez ostatnie lata bezkonkurencyjne były firany czy zazdrostki. Królowały niemal w każdym domu. Tymczasem współczesne czasy przyniosły nowe trendy i coraz więcej klientów, na przykład salonu firany.com.pl wybiera rolety. Co więcej klienci decydują się na nie zarówno w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, jak i w kuchni. Zatem jakie rolety wybrać, by pasowały do nowoczesnych stylów aranżacyjnych?

Jakie rolety są obecnym trendem? Rolety rzymskie!

Jeśli stoimy przed wyborem jakie rolety kupić do swojego mieszkania musimy poznać atuty rolet rzymskich. Oprócz funkcji dekoracyjnej są one również bardzo praktyczne. Jedną z zalet jest doskonała ochrona przed słońcem, którego promienie wpadają przez okno do naszego mieszkania. Funkcja ta doceniana jest miedzy innymi podczas oglądania telewizji w słoneczny dzień bądź podczas drzemki w południe. Z kolei nocą rolety rzymskie chronią nas przed wzrokiem przechodniów, zapewniając nam swobodę we własnym mieszkaniu. Zgodnie z tym, jaki efekt chcemy uzyskać, dobieramy odpowiednie materiały. Te bardzo delikatne będą zdobiły okna, a jednocześnie nie będą zabierać cennego światła dziennego. Natomiast materiały mniej delikatne zapewnią nam prywatność. Od nas zależy na jakie rolety się zdecydujemy. 

 

Rolety rzymskie jako akcent w aranżacji

Rolety rzymskie często są wybierane w formie gładkiej i delikatnej. Jednak decyzja o tym jakie rolety wybierzemy jest naszą indywidualna sprawą. Jeśli chcemy bowiem ożywić pomieszczenie wystarczy postawić na dobór odpowiednich faktur, kolorów czy zdobień. Aby wzbogacić wnętrze można zdecydować się na mocniejszy kolor lub ciekawy wzór – kwiaty, pasy bądź kratę. Chętnie wykorzystywanym pomysłem są również dodatki w postaci frędzli, koralików lub pomponów. Tak proste akcenty pomagają urozmaicić roletę rzymską i sprawić, że będzie przyciągała wzrok.