Strona główna Uncategorized Peru wakacje

Peru wakacje

363
0
PODZIEL SIĘ

Peru to doskonałe miejsce nie tylko dla turystów, ale również dla archeologów. To tutaj powstała jedna z najznakomitszych kultur, którą stworzyli Inkowie jeszcze wiele lat przed przybyciem Europejczyków. Niektóre cywilizacje, które do dziś zamieszkują dzikie obszary Peru, do dziś fascynują. Lista atrakcji tego kraju jest dosyć długa, dlatego warto wybrać te, których nie może zabraknąć na naszej mapie.

Odwiedzając Peru, wakacje warto dobrze zaplanować, a swoją podróż możemy rozpocząć od wyspy Ballestas, która nazywana jest „peruwiańskim Galapagos”. To ze względu na mnogość ptaków, która żyje na wyspie od wielu lat. Możemy oglądać je z bliska na przykład podczas wycieczki motorówką. Najczęściej napotkamy tu kormorany, pelikany, a niekiedy nawet pingwiny. Oprócz ptaków znajdziemy tu wiele innych zwierząt, które budzą w nas zachwyt. Przebywając w Peru wakacje mogą być niezwykle intrygujące, na przykład odwiedzając tajemnicze Linie Nazca – są to setki geoglifów, które znajdują się na pustynnym płaskowyżu i przedstawiają figury geometryczne, a także sporych rozmiarów wizerunki roślin oraz zwierząt. Niektóre mają nawet kilkadziesiąt metrów wysokości, dlatego też można oglądać je jedynie z góry. Możemy uczynić to poprzez lot awionetką nad tym obszarem.

Drugim co do wielkości miastem w Peru jest Arequipa. Jest to miasto otoczone przez potężne stożki wulkanów, co daje niesamowity efekt wizualny. Warto odwiedzić tu Klasztor św. Katarzyny, który został udostępniony dla turystów dopiero niecałe 50 lat temu. Peru słynie również z Kanionu Kolki, który jest jednym z najgłębszych kanionów na świecie. Ciekawostką jest to, że Polacy jako pierwsi przepłynęli jego całą długość.

W Peru znajduje się również najwyżej położone jezioro żeglowne na świecie i jest to jezioro Titicaca. Okoliczne rejony zamieszkiwane są przez Indian Ajmara oraz Indian Uros, którzy chętnie przyjmują turystów, co stało się ich podstawowym dochodem, zaraz obok rybołówstwa. Trzeba przyznać, że okolice Jeziora Titicaca są wyjątkowe malownicze i fotogeniczne.