Strona główna Motoryzacja Nowoczesne technologie w motoryzacji: jaki samochód elektryczny wybrać?

Nowoczesne technologie w motoryzacji: jaki samochód elektryczny wybrać?

139
0
PODZIEL SIĘ

 

Samochody na prąd zyskują coraz większą popularność. Poruszają się bardzo cicho, co z jednej strony stanowi komfort dla kierowców i pasażerów, jednak z drugiej to niemal zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem niedowidzących pieszych. W trosce o ludzkie życie, weszły w życie przepisy wymuszające na producentach samochodów elektrycznych, instalowanie systemów generujących sztuczny warkot silnika. Zatem jaki samochód elektryczny wybrać?

Jaki samochód elektryczny? Czym jest AVAS?

Jaki samochód elektryczny będzie strzałem w 10-tkę? Czym jest AVAS? Jest to skrót, którego rozwinięcie to Acoustic Vehicle Alert System (tzn. samochodowy system akustycznego ostrzegania). Przepis wymuszający stosowanie tego rozwiązania został wprowadzony do obiegu i oficjalnie potwierdzony. Od 1 lipca każdy nowy samochodów elektryczny, będzie musiał być wyposażony w urządzenie, które będzie generowało sztuczny warkot silnika. Jego odtwarzanie będzie musiał trwać tak długo, jak auto będzie poruszało się z prędkością do 20 km/h. Zatem jaki samochód elektryczny wybrać?

Jaki samochód elektryczny kupić? Czy warto?

O tym, jaki samochód elektryczny kupić, będzie decydowała przede wszystkim renoma. Liderami rynku samochodów elektrycznych w Europie są Renault Zoe oraz Nissan Leaf. Oba modele utrzymują sporą przewagę nad rywalami. Trzecim, top modelem samochodów elektrycznych jest Tesla. Zastosowanie silnika elektrycznego w samochodach sprawia, że jest on łatwo sterowalny i posiada najwyższą efektywność konwersji energii oraz jest o wiele prostszy w budowie, co daje większy komfort użytkowania. Silnik elektryczny posiada wysoki iloczyn obrotowy, dzięki czemu podczas jazdy zachodzi płynna regulacja obrotów, która pozwala na eliminację skrzyni biegów.

Wejdź na stronę https://osharenews.pl i zapoznaj się z artykułami poświęconymi tematyce wynajmu oraz leasingu