Strona główna Pozostałe Najlepsze kompozycje palarni Agust

Najlepsze kompozycje palarni Agust

309
0
PODZIEL SIĘ

Firma Agust powstała w 1956 roku w Brescii, kierując się założeniem, że im mniejsza palarnia, tym proces palenia staranniejszy, a kawa smaczniejsza. Z tego też względu postawiono tam na jedną z najlepszych technik doboru ziaren kawowca, polegającą na optycznej, bezbłędnej selekcji zielonych owoców. Ziarna, których kolor wskazuje na brak jednorodności są odrzucane, a tym samym ryzyko zepsucia mieszanki sprowadzane do zera.

Agust Gentile

Jest to 100 % łagodna arabika o głębokim kwiatowym aromacie. Jej ziarna pochodzą z Ameryki Centralnej. Wyróżnia ją długo utrzymująca się orzechowa crema, a także pozostający na języku i podniebieniu posmak egzotycznych owoców. O wysokiej jakości tego produktu zapewnia nas przyznany mu certyfikat CSC (Caffe’ Speciali Certificati), który poświadcza, że cały proces produkcji monitorowany jest przez niezależnych ekspertów, których zadaniem jest dbałość o przestrzeganie restrykcyjnych wymagań.

Agust Natura Equa

Natura Equa również jest 100% mieszanką arabik o małej zawartości kofeiny. Jej ziarna pochodzą z niewielkich plantacji w Ameryce Centralnej i Południowej. Cechuje się łagodnym smakiem o wyczuwalnych czekoladowych nutach. Doskonale sprawdza się zarówno jako balsamiczne espresso, jak i aksamitne mleczne kompozycje. Natura Equa została odznaczona Złotym Medalem podczas International Coffee Tasting 2008 i 2010, a także posiada certyfikat Fair Trade, przyznawany za wspieranie sprawiedliwego handlu i aktywizowanie społeczności Trzeciego Świata.

Agust Elegante

Dla odmiany Elegante to połączenie arabiki (85%) i robusty (15%). Mieszanka o średniej zawartości kofeiny i miodowo-czekoladowych aromatach jest zarazem kwaskowa i słodka. Na długo pozostawia charakterystyczny posmak na podniebieniu. Również została odznaczona certyfikatem CSC.

Więcej informacji i pysznych kaw zaoferuje Ci sklep kawa ziarnista Cafe Silesia.