Strona główna Technologia Jakie myszki dla graczy?

Jakie myszki dla graczy?

290
0
PODZIEL SIĘ

W dobrych sklepach z elektroniką, takich jak Sferis znajdziemy cały asortyment sprzętów i akcesoriów gamingowych, czyli urządzeń stworzonych z myślą o graczach komputerowych. Poza wydajnymi desktopami i laptopami wybierać możemy spośród dużych ekranów, specjalnych joysticków, kierownic, słuchawek, mikrofonów, a nawet myszy gamingowych. Te ostatnie stanowią jedno z najistotniejszych urządzeń służących do grania. Zapewniają bowiem komfort podczas wielogodzinnych rozgrywek, a dzięki temu i dobre wyniki. A zatem, czym powinna cechować się dobra mysz dla gracza i dlaczego akcesorium modułowe to najlepsze rozwiązanie?

Co to jest mysz modułowa?

Myszy modułowe dostępne na www.sferis.pl wyróżniają się możliwością wymiany poszczególnych ich części. Przykładowo mogą to być metalowe ciężarki, za pomocą których dopasowuje się wagę myszy do indywidualnych upodobań gracza bądź też elementy zewnętrzne, takie jak oparcie dla małego palca. Dowolność w dobieraniu i wymienianiu określonych komponentów stanowi gwarancję wygody podczas wielu godzin wirtualnych sesji, ponieważ stanowi doskonałe, komfortowe oparcie dla dłoni.

Mysz modułowa a różne opcje chwytu

Każdy gracz, choć niekoniecznie zdaje sobie z tego sprawę ma swój ulubiony chwyt myszy, tzw. grip. Za najpopularniejszy typ uznawany jest palm grip – objęcie myszy powierzchnią całej dłoni. W pozycji tej palce płasko leżą na całej powierzchni urządzenia, zaś przycisków dotykają same opuszki. Wielu graczy stosuje również claw grip, czyli lekko szponiasty chwyt, w którym końcówki palców są zgięte w taki sposób, aby naciskać główne przyciski. Najmniej rozpowszechnionym układem jest zaś fingertip grip, według którego na myszce leżą tylko wewnętrzne, wyprostowane końcówki palców. A zatem, wystarczy, że gracz uświadomi sobie, w jaki sposób trzyma dłoń na myszy, aby mógł wybrać bądź też skompletować dla siebie odpowiedni model. Mysz modułowa jak żadna inna, da mu możliwość idealnego dopasowania kształtu akcesorium do swojej dłoni i swojego typu chwytu. Co istotne, można wymienić w niej tyle elementów, że będzie w stanie obsłużyć kilka różnych gripów.