Strona główna Dom i wnętrze Łazienka rodem z Francji

Łazienka rodem z Francji

20
0
PODZIEL SIĘ

Łazienka w stylu francuskim jest prawdziwą ucztą dla oczu. Na ogół jest biała, czasem wprowadza się dyskretnie jeden, dwa stonowane odcienie. Stylizowana ceramika i armatura oraz rozsądnie dobrane dodatki sprawiają, że można niemal poczuć się jak w zamku nad Loarą. Francuska łazienka bowiem łączy w sobie niezwykłą prostotę i zachwycającą elegancja.

Klasyczna elegancja

Jeśli wybieramy styl francuski, ważne jest, by podczas urządzania wnętrza być konsekwentnym. W łazience wszystko musi być dobrze przemyślane. Ponieważ jej głównym kolorem jest biel, to zastosowane rozwiązania są bardzo widoczne. Dlatego właśnie, jeśli decydujemy się na srebrną armaturę, to wykończenia w szafkach nie mogą być złocone. Muszą ze sobą współgrać, jak też korespondować z lustrem czy wieszakami. Podobnie, wybierając wannę stojącą na giętych nóżkach, meble nie mogą stać na prostych nogach. One również muszą posiadać finezyjny kształt.

Światło

Bez względu na styl aranżacyjny w łazience powinno być jasno. Oczywiście oświetlenie, prócz pożądanej intensywności, musi swoją formą pasować do danego wnętrza. W aranżacji rodem z Francji dobrze jest powiesić pod sufitem piękny, kryształowy żyrandol z żarówkami w kształcie świeczek. Koniecznym jest również zastosowanie kinkietów – oczywiście z tej samej serii, np. obok lustra.

Akcesoria

Każda aranżacja musi być uzupełniona o dodatki, które podkreślą jej charakter. Łazienka w stylu francuskim powinna być wzbogacona o kryształowe pojemniki na mydło, pięknie wyginane wieszaki na ręczniki i pudełeczka na drobiazgi. Szczególnie ważnym dodatkiem jest tutaj lustro. Bez niego każda łazienka sprawia wrażenie niedokończonej. Lustro w stylu francuskim powinno mieć piękną zdobioną ramę. Dzięki temu idealnie wkomponuje się w całość.

Wejdź na https://krzemien.com.pl i zapoznaj się z ofertą nowoczesnych kompletów łazienkowych i armatury łazienkowej