Strona główna Zdrowie i Uroda Koktajle proteinowe – zdrowe suplementy diety

Koktajle proteinowe – zdrowe suplementy diety

101
0
PODZIEL SIĘ

 

Osoby, które postanawiają zmienić swoje nawyki żywieniowe kierują się różną motywacją. Większość z nich jednak chce zrzucić zbędne kilogramy i osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Decydując się na ćwiczenia fizyczne i dietę warto również rozważyć wprowadzenie suplementów, które będą doskonałym uzupełnieniem całości. Drogeria Lilaróż proponuje zdrowe i smaczne koktajle proteinowe.

 

Czym są suplementy?

Ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia z 25 sierpnia 2006 r. określa suplementy diety jako produkty, które są złożone z substancji odżywczych i traktowane jako uzupełnienie normalnej żywności. Suplementy diety to nic innego jak skoncentrowane źródło witamin, minerałów lub innych substancji. Są wytworzone i wprowadzone do obrotu w formie umożliwiającej dawkowanie  – w tabletkach, w kapsułkach, w proszku lub w płynie. Suplementy stanowią uzupełnienie diety, zawierają niezbędne dla zdrowia składniki, które nie zawsze można dostarczyć w wystarczającej ilości z pożywieniem. Niestety nie wszystkie dostępne na rynku suplementy są godne polecenia, dlatego warto korzystać ze sprawdzonego źródła i porad fachowców.

 

Koktajle proteinowe

Koktajle są nie tylko modne w dietach, ale również bardzo wartościowe. Cenione przez celebrytów i sportowców, polecane przez kobiety i mężczyzn. Ponadto oprócz walorów smakowych, dodają energii i są szybkie do przygotowania. Koktajle proteinowe stanowią zdrowy, pożywny oraz komfortowy zamiennik posiłków. Dostarczają wszystkich niezbędnych składników odżywczych, wspomagają procesy trawienne, są pomocne przy redukcji tłuszczów, a także utrzymują układ pokarmowy w dobrej formie. Odpowiednio dobrana kaloryczności sprawia, że świetnie sprawdzają się w roli sprzymierzeńca w walce o zgrabną sylwetkę.