Strona główna Pozostałe Kawa inna niż z mlekiem

Kawa inna niż z mlekiem

337
0
PODZIEL SIĘ

Kawa to napój, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie swojego dnia. Świadczyć może o tym między innymi zainteresowanie ofertą dostępną na https://www.cafesilesia.pl. Jedni wypijają ją niemal od razu po przebudzeniu, inni zaś preferują jej smak do popołudniowego deseru. Podczas gdy rzesza smakoszy uważa, iż prawdziwa kawa to obowiązkowo kawa czarna, bez żadnych dodatków, to spora cześć osób preferuje caffe latte lub cappuccino z mleczną pianką. Jednakże wśród kawowych smakoszy są także tacy, którzy z różnych względów muszą zrezygnować ze spożywania krowiego mleka. Czy istnieje jakaś alternatywa dla tych osób? Czy mogą cieszyć się smakiem mlecznego cappuccino czy na zawsze muszą z niego zrezygnować?

Alternatywne mleka roślinne

Na szczęście istnieją roślinne mleka, które z powodzeniem mogą zastąpić mleko krowie. Najpopularniejsze jest mleko sojowe, które jest podobne do mleka krowiego pod względem wartości odżywczych. Występuje w formie naturalnej, czyli niesłodzonej, jak również w formie słodzonej lub smakowej (np. czekoladowej lub truskawkowej). Ponadto wzbogacone jest o wapń oraz witaminy D i A. Innym zamiennikiem jest mleko migdałowe, o bardzo przyjemnym aromacie. Jest naturalnie słodki, a zatem idealnie komponuje się z parzonymi ziarnami włoskiej kawy od Cafe Silesia. Ogromną zaletą jest jego niska kaloryczność, brak nasyconych kwasów tłuszczowych oraz duża zawartość antyoksydantów w postaci witaminy E. Kolejna alternatywa to hipoalergiczne mleko ryżowe. Powstaje przez mieszanie ugotowanego ryżu z wodą i zamianę skrobi w cukry przy pomocy specjalnych enzymów. Idealne dla osób, które prócz mleka krowiego nie tolerują również soi i orzechów.

A co jeśli nie mleko?

Może jednak zdarzyć się i tak, ze żadne mleko roślinne nie przypadnie nam do gustu i będziemy skazani na czarną kawę. Wówczas istnieje jeszcze jedno rozwiązanie. Sklep Cafe Silesia proponuje nam różnego rodzaju syropy smakowe, które chociaż nie zastąpią mleka, to jednak w jakiś sposób urozmaicą smak małej czarnej. Wybór jest duży, a zatem warto zapoznać się z ofertą.