Strona główna Biznes Film instruktażowy – założenia, korzyści, proces produkcji

Film instruktażowy – założenia, korzyści, proces produkcji

471
0
PODZIEL SIĘ

Film instruktażowy stanowi praktyczne, dokładne dopełnienie różnego rodzaju szkoleń, konferencji bądź też tradycyjnych instrukcji obsługi. Wobec tego, może on pełnić rolę popularnych prezentacji multimedialnych. Audiowizualna forma jest zdecydowanie prostsza w odbiorze, a więc i łatwiej przyswajalna przez odbiorców. Po prostu bardziej skuteczna. Odbiór tekstu pisanego, nawet najbardziej uschematyzowanego, uporządkowanego i klarownego nigdy nie będzie tak łatwy, szybki i zrozumiały jak ruchomego obrazu z dźwiękiem.

Czemu służą filmy instruktażowe?

Filmy instruktażowe przede wszystkim mają służyć precyzyjnemu objaśnianiu zasad działania danego produktu. W związku z tym są swego rodzaju przepisem na realizację danego zadania oraz wskazówką dla pracowników, którzy muszą wdrożyć się w nowe technologie zastosowane w firmie. Dodatkowo, prócz funkcji dydaktycznych, filmy instruktażowe mogą być sposobem promowania się danego przedsiębiorstwa.

Jakie korzyści płyną z ich posiadania?

Główną korzyścią, jaką niosą za sobą filmy instruktażowe jest polepszenie komfortu użytkowania konkretnych produktów, a także podwyższenie kwalifikacji pracowników. Jak już zostało wspomniane standardowe formy instrukcyjne (broszury, instrukcje obsługi itp.) są zbyt mało atrakcyjne, aby mogły być w pełni zrozumiałe dla odbiorcy.

Jak przebiega proces produkcji filmów instruktażowych?

Producenci i realizatorzy filmów instruktażowych korzystają z takich samych technologii, jak w przypadku pozostałych form filmowych. Początkowo wraz z firmą, która zleciła stworzenie filmu opracowują scenariusz, kolejno przechodzą do pracy na planie zdjęciowym, wreszcie montują film, dodają napisy i ścieżkę dźwiękową, a także urozmaicają realizację grafiką i animacjami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://filmowa.pl/