Strona główna Dom i wnętrze Dywan w przestrzeni loftowej

Dywan w przestrzeni loftowej

138
0
PODZIEL SIĘ

Otwarte przestrzenie, ogromne okna i funkcjonalny minimalizm – to właśnie cechy charakterystyczne dla stylu loftowego, jednego z najbardziej pożądanych współcześnie w aranżacji wnętrz. Pofabryczne wnętrza mają niepowtarzalny klimat i nadają indywidualnego charakteru pomieszczeniom. Jeśli jednak nie masz możliwości na co dzień otaczać się klimatyczną industrialną przestrzenią, możesz zaaranżować swoje mieszkanie na wzór dawnych fabryk. I chociaż nie jest to wyzwanie łatwe, to jednak wykonalne.

Skąd ten styl?

Historia stylu industrialnego sięga lat 50., a rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych. W wyniku upadku wielu przedsiębiorstw powstałą ogromna ilość opuszczonych fabryk, magazynów oraz hal produkcyjnych. Początkowo, na ogół nielegalnie, osiedlali się w nich artyści, tworząc tam również swoje pracownie. W Polsce moda na mieszkanie w stylu industrialnym rozpoczęła się natomiast w latach 90, gdy opustoszałe fabryki zaczęto zamieniać na mieszkania.

Dywan w stylu industrialnym

Modele doskonale wpisujące się w stylistykę industrialną to dywany gładkie, imitujące pofabryczną podłogę oraz stylizowane na stare i lekko zniszczone. Jeśli chodzi o te pierwsze, to projektanci polecają duże, jednokolorowe dywany, np. od Carpet Outlet, w odcieniach szarości, bieli lub brązu. Najlepiej sprawdzają się sztywne włókna, nawiązujące do surowości i prostoty, tak charakterystycznych dla tego stylu. Dywan imitujący podłogę, w postaci brukowej kostki, kafelków lub przybrudzonych paneli to równie ciekawa propozycja. Dobrze, by swoją barwą zgrywał się ze ścianami lub stojącymi w pobliżu meblami. Również dywan z fabrycznie odtworzonymi skazami, takimi jak przetarcia czy zadeptanie, doskonale komponuje się z betonowymi nawierzchniami oraz z drewnianymi meblami stylu industrialnego.

Wejdź na www.carpetoutlet.pl i zapoznaj się z szeroką ofertą dywanów do każdego pomieszczenia