Strona główna Technologia Dostosuj telefon do swojego biznesu

Dostosuj telefon do swojego biznesu

284
0
PODZIEL SIĘ

W poszukiwaniu nowoczesnych rozwiązań do firmy coraz częściej interesujemy się dedykowanymi aplikacjami, których zadanie to przede wszystkim usprawnienie wszystkich istotnych procesów zawodowych, szczególnie kiedy pracujemy zdalnie lub w terenie. Aplikacje tego typu są już tworzone przez najlepsze firmy IT. Czy warto w nie zainwestować? Czy faktycznie sprawdza się w naszej firmie?

Dla kogo telefon z dedykowaną aplikacją?

Podstawą jest zadanie sobie pytania: w czyim przypadku tego rodzaju aplikacje sprawdzą się najlepiej? Producenci oprogramowania podpowiadają, że aplikacje najlepiej sprawdzają się w przypadku pracowników często przebywających w terenie. Dodatkowo aplikacje sprawdzają się świetnie także w kwestii pracowników korporacji, którzy mają możliwość pracowania zdalnego w trybie home office. Zadaniem takich aplikacji jest możliwość szybkiego kontaktu z pracownikiem, jak również udostępnianie mu plików, dostępu do firmowych baz danych. Aplikacja zasadniczo może zostać sprzężona z systemem informatycznym w firmie – możliwości są praktycznie nieograniczone.

Jakie cechy powinna spełniać idealna aplikacja?

Podczas ustalania detali z firmą IT, która zajmie się zaprojektowaniem naszej aplikacji konieczne jest nie tylko przedstawienie naszych oczekiwań, ale również codziennych problemów, z którymi stykają się pracownicy podczas wykonywania zadań firmowych. Dopiero po rozmowie z przedstawicielem firmy czy pracownikami możliwe jest opracowanie szkicu takiej aplikacji, jej wyglądu, ale przede wszystkim: użyteczności. Istotne jest także to, aby aplikacja była skalibrowana w taki sposób, by nie obciążała systemu telefonu. Dodatkowo musi być ona stabilna i pracować bez zarzutu. To wychodzi zazwyczaj podczas jej testowania.

Sprawdź ofertę na http://sidgroup.pl/oferta/