Strona główna Pozostałe Dlaczego tak wielu Polaków wybiera życie w UK?

Dlaczego tak wielu Polaków wybiera życie w UK?

25
0
PODZIEL SIĘ

Zazwyczaj wyprowadzka z Polski to olbrzymia zmiana w naszym życiu. Wiele osób podejmuje jednak decyzję o emigracji, najczęściej z powodów ekonomicznych. Wybierając Wielką Brytanię jako kraj docelowy sporo sobie ułatwiamy – faktem jest, że języka angielskiego uczymy się praktycznie od dziecka. Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości?

Znajdź odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne!

Decydując się na życie i pracę w Wielkiej Brytanii przede wszystkim pomyśl o zapewnieniu sobie komfortu i bezpieczeństwa. Jedną z najważniejszych rzeczy jest ubezpieczenie zdrowotne, które pozwoli nie tylko korzystać z pomocy lekarza, ale i ubiegać się o odszkodowanie w przypadku nieszczęśliwego wypadku. W UK do dyspozycji mamy ubezpieczenia prywatnych firm – warto zapoznać się z pakietami, które mogą być bardzo podstawowe (wyłącznie podstawowa opieka lekarska) lub też rozbudowane (leczenie ambulatoryjne, szpitalne).

Co w przypadku nieszczęśliwych wypadków?

Nieszczęśliwe wypadki zdarzają się każdego dnia, zarówno w pracy, w domu, podczas uprawiania sportów. Posiadając ubezpieczenie zdrowotne możemy być pewni, że nie tylko otrzymamy niezbędną pomoc lekarską, ale i odszkodowanie. Aby się o nie ubiegać konieczne jest posiadanie kopii raportu policyjnego (np. z wypadku drogowego) czy też kopii wypisu z izby przyjęć.

Szukasz pomocy przy odzyskaniu odszkodowania za wypadek na terenie Anglii? Wejdź na http://wypadkianglia.co.uk