Strona główna Dom i wnętrze Jaką bramę wjazdową wybrać?

Jaką bramę wjazdową wybrać?

203
0
PODZIEL SIĘ

Na rynku dostępne są dwa rodzaje bram wjazdowych – dwuskrzydłowe oraz przesuwne. Ich dystrybucją zajmują się firmy świadczące usługi sprzedażowe bram, ogrodzeń oraz balustrad. Jedną z nich jest Euro Fences. Rozwiązaniem bardziej klasycznym będzie wybór konstrukcji otwieranej do środka posesji, natomiast brama przesuwna adresowana jest do osób ceniących sobie wygodę oraz ekstrawagancję. Do obsługi drugiej z nich potrzebny będzie jedynie pilot, z pomocą którego w zaledwie kilka sekund będziemy w stanie wjechać na teren posesji. W przypadku rozwiązania tradycyjnego, zmuszeni będziemy do opuszczenia z pojazdu oraz otwarcia bramy w sposób manualny.

Z jakich materiałów składają się bramy wjazdowe

W tej kwestii panuje dość duża dowolność. Istnieją jednak tworzywa dominujące w procesie produkcji konstrukcji pozwalającej wjechać lub opuścić teren swojej działki. W przypadku bram rozwieranych często stosuje się stal, która zapewnia dużą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Stalowy model nie będzie jednak tak bardzo odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych jak inne materiały np. stal nierdzewna czy aluminium. Właśnie z drugiego wymienionego tworzywa składa się większość bram przesuwnych (lecz oczywiście na rynku możemy spotkać konstrukcje wykonywane z wykorzystaniem innego surowca – z przykładami można zapoznać się na stronie www.euro-fences.pl). Z racji tego, że ten rodzaj materiału posiada w swoim składzie związki sztuczne jest bardziej odporny na warunki atmosferyczne niż zwykła stal.

Zastosowanie bram przesuwnych

Biorąc pod uwagę fakt, że do poprawnego funkcjonowanie konstrukcji przesuwnej potrzebne jest duże połacie terenu, to najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie ich na terenie działek o sporym metrażu. Dzięki temu nie będzie żadnych kłopotów z ich funkcjonowaniem oraz uniknie się sytuacji w których brama mogłaby się zaciąć lub ulec awarii.